מיצוי זכויות נגיף הקורונה

בזמן שבו רובנו שוהים בבתים בהתאם להוראות השעה והנחיות משרד הבריאות, רצוי שנדע מה הן ההשלכות של נגיף הקורונה על מיצוי הזכויות הרפואיות ועולם הביטוח.
נגיף הקורונה ידוע לנו כגורם תחלואה ואף תמותה, אך אין אנו יודעים כלל מה ההשלכות הנזק שעשויות להיוותר, אצל חולי הקורונה אשר שרדו את הנגיף אך ניזוקו עקב המחלה.
מדובר בנגיף שאינו מוכר למערכת הבריאות ובייחוד התופעות לטווח ארוך העשויות להיווצר אצל אלו שחלו והבריאו חלקית מהנגיף.
מאחר ומדובר על תחום שאינו מוכר וטריטוריה שטרם הוגדרה, על עולם המשפט והביטוח להיערך בהתאם.
אך בינתיים עשויות לצוץ זכויות רפואיות להם זכאים חולי הקורונה או הנדבקים בנגיף כבר עתה.

לבעלי הזכויות המנהלים תביעה או בכוונתם להגיש תביעת מיצוי זכויות מול ביטוח לאומי, יובהר כי בביטוח לאומי נערכה היערכות מיוחדת לדיון בתביעות הנפתחות גם בימים אלו.

ועדות רפואיות של ביטוח לאומי יערכו שלא בפניו של המייצג והנפגע, זוהי נקודת תורפה רצינית ביותר בהכרה של אדם בביטוח לאומי ומיצוי זכויותיו. ללא התערבות מייצג או הנפגע עצמו עשויות להיפגע זכויותיו של הנפגע בועדות הרפואיות של ביטוח לאומי ועל כן יש להתייעץ ולהיערך מבעוד מועד לועדה ומומלץ להתייעץ בעורך דין כיצד לוודא כי הועדה אכן תדון בזכויות המלאות של הנפגע.

גם בעולם הביטוח הפרטי חלו תמורות עקב המצב. 

ראשית חברות הביטוח פועלות במתכונת מצומצמת ועל כן זמן הטיפול בתביעות המוגדר על פי חוק הוארך ויש לבחון כיצד מהלך זה משפיע על זכויות הנפגעים.
הזכאים לפיצוי בהתאם לפוליסות פרטיות כגון תאונות אישיות, פוליסות בריאות וסיעוד וכן פוליסות אובדן כושר עבודה חשופים לשינוי מהותי בהרכב התביעה ומשך זמני הטיפול ויש להתייעץ עם עורך דין בדבר ההשלכות התפעוליות של ניהול התיק ומשך זמני הטיפול

משרדנו מזמין אתכם ליצר עימנו קשר לקבלת יעוץ והכוונה בימים אלו לגבי התביעות הקיימות והפוטנציאלות בצל תקופת הקורונה